Zbuduj marzenia na nowo

 

Dzisiaj będzie trochę o marzeniach…o tym jak łatwo można zabrać dziecku nadzieję i wiarę, ale również o tym, jak warto podnieść się i zacząć wszystko od początku.

 

Będąc w szkole podstawowej miałam cudowną polonistkę, kobietę, która była jak żyleta, wymagająca, ale wszyscy ją uwielbiali, bo była naprawdę świetnym człowiekiem. Chciała nauczyć, rozwijać dziecięcą wyobraźnię, kazała nam na zadania domowe wymyślać bajki lub opowieści z ciekawym zakończeniem. Dzięki niej pokochałam nie tylko język polski, ale uwierzyłam, że sama mogę dużo  osiągnąć.

Liceum to był obrót maksymalny- przez 4 lata uczyła mnie niedowartościowana kobieta, wiecznie marudząca i budząca w dzieciach strach. Nikt nie wiedział, jak ma pisać, co ma pisać i tylko błagał, żeby nie wywołała do odpowiedzi. Bez względu na fakt, ile bym się nauczyła i tak byłam według niej “tabula rasa” w negatywnym znaczeniu, że nic nie potrafię, nic nie umiem, jestem zerem. Bolało mnie to tym bardziej ponieważ miałam duże ambicje i zawsze byłam wzorowym uczniem, a tu nagle niskie oceny, wtedy tego nie rozumiałam, dopiero po czasie wiedziałam, że ona po prostu celowo niszczyła dzieci, czerpała z tego radość.

Przez 4 lata poniżania stałam się taka słaba, że zastanawiałam się, czy w ogóle podołam na studiach. Zobaczcie jak bardzo można zniszczyć dziecięcą radość, marzenia i psychikę. Postanowiłam jednak, że napiszę egzaminy i zobaczę, co się wydarzy. Dostałam się i tak rozpoczęła się przygoda budowania siebie na nowo. Na studiach miałam to szczęście, że spotkałam cudowną Panią Profesor, lekarkę, która została moim promotorem- była tak zachwycona moimi pracami, że cisnęła mnie na doktorat.  Wtedy ponownie uwierzyłam, że MAM TĘ MOC. Od tamtej chwili postanowiłam, że będę pisać, czy się to komuś podoba, czy nie. Zrozumiałam, że muszę uwierzyć w siebie, mieć siłę, aby byle kto nie mógł mnie zdmuchnąć z powierzchni i tak zbudowałam siebie na nowo.

 

I polecam to każdemu człowiekowi, który był lub jest na rozdrożach życia, bo tylko od nas zależy, którą drogę wybierzemy. Im dłużej będziesz siedział w miejscu, tym trudniej będzie Ci uwierzyć w siebie i swoje zdolności.

Myślisz, że mnie było łatwo? Nie  należę do osób przebojowych, lecz do spokojnych, które zachwycają się przyrodą i każdym śpiewem ptaków, uwielbiają ciszę i spokój. Musiałam przekroczyć wielką ścianę, aby wyjść poza strefę komfortu i zacząć prowadzić szkolenia w całej Polsce. I jestem z siebie dumna. Ogromnie cieszę się, że to zrobiłam, bo mogę pomagać tak wielu osobom i dzielić się moją wiedzą i doświadczeniem.

Już za chwilę będzie miała miejsce premiera mojej trzeciej książki i powiem Ci, że czuje ogromne szczęście, że spotykam tak wiele fantastycznych ludzi na swojej drodze, bo w większości to oni są inspiracją do napisania moich książek. W książce – Z malamutem przez Polskę opowiadałam o wspaniałym Bacy, którego spotkałam wchodząc na Wielką Raczę z Harutem, w książce Masz tę Moc – ogromną siłę dało mi spotkanie z Aleksandrem Dobą, słynnym kajakarzem, który przepłynął Ocean Atlantycki na kajaku, a w trzeciej książce ogromną radością i inspiracją są dla mnie osoby, które udzieliły wywiadu do książki.

                  

 

Chcę Ci tylko powiedzieć, że robię to co kocham, choć nie każdemu to odpowiada, są tacy co zazdroszczą, obgadują, którzy powiedzą coś przykrego, ale ja w dalszym ciągu idę przed siebie, nie skupiając uwagi na tym co złe, lecz na tym co dobre. I zachęcam również do tego Ciebie. Jeżeli zbudujesz swoją silną psychikę – dojdziesz daleko, tam gdzie chcesz 🙂 Spójrz na siebie z lotu ptaka, zobacz co chcesz zmienić/dopracować i zacznij to robić jeszcze dziś, z tym co masz- ODWAŻ się sięgać dalej. Nikt nie przeżyje za Ciebie życia, dlatego nie marnuj czasu, żyj po swojemu.

Jeżeli czujesz, że czas na zmiany to zapraszam Cię do przeczytania mojej motywacyjnej książki MASZ TĘ MOC – 21 kroków do poznania nowej siebie – specjalnie DLA CIEBIE – Ebook dostępny za 11, 90zł do końca marca. Zapraszam.

pozdrawiam

Magda

100% NATURA - idealny prezent na Święta!

 

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WPISY

ZOBACZ CO U MNIE NA INSTAGRAMIE

Instagram has returned invalid data.
Instagram has returned invalid data.
×
×

Koszyk

# Type at least 1 character to search # Hit enter to search or ESC to close