Historia dziadka Jeffa Hadena

 

Dzisiaj opowiem Wam krótką historię z książki Jeffa Hadena „Mit motywacji” na temat tego czym jest szczęście, a czym sukces.

 

Dziadek 12 letniego wtedy Jeffa kupił konia wyścigowego, a następnie opłacił jednego z lepszych dżokei, aby na nim pojechał w wyścigu. Koń wygrał drugie miejsce, a dziadek dumny stanął na mecie ze srebrną tabliczką w blasku fleszy. Jeff opowiadał, że widział wtedy swojego dziadka w zupełnie innej odsłonie, był dumny, szedł pewniejszym krokiem, ludzie mu gratulowali, a on czuł się wyjątkowo.

 

Jeff pisze w swojej książce, ze po latach zrozumiał, dlaczego dziadek kupił tego konia – on po prostu desperacko chciał coś znaczyć w swojej wsi. Jednak kiedy „skupiamy się wyłącznie na tym, żeby coś znaczyć dla innych –oceniamy własną wartość, przeglądając się w ich oczach”.

Po wyścigu blask w oczach dziadka zniknął, skończyły się flesze, gratulacje i uśmiechy – to trwało chwilę.

 

Dziadek nie trenował tego konia, nie poświęcał mu każdej minuty życia na to, aby był zdrowy, wypielęgnowany, wysportowany, można by rzec, że ta chwila, ten sukces był chwilowy i nie do końca dający w głębi taką satysfakcję, gdyby włożył wielki wysiłek w osiągnięcie tego celu.

 

 

Czego uczy ta historia?, tego, że  to właśnie droga do sukcesu ma być dla nas szczęściem, radością, wewnętrzną pociechą, bo dokonaliśmy czegoś sami od podstaw, a nagrodą na końcu jest właśnie sam sukces. Ten trud włożony we własne działania to część naszego życia, a życie składa się z maleńkich elementów. To od nas zależy, czy będziemy biec po trupach do celu, w stresie każdego dnia, czy podejmować konkretne działania otwierając się na kontakt z drugim człowiekiem.

 

Oglądanie działań osób z branży nie jest grzechem, ale nie warto poświęcać na to dużej części dnia. Zastanów się co Ty możesz zrobić, aby Twój biznes był wyjątkowy, inny od pozostałych, aby wyróżniał się na każdym zakręcie. To twoja firma, twoje pomysły i twoje działania –  zrób tak, aby każdy dzień był szczęśliwym krokiem zbliżającym Cię do prawdziwego sukcesu.

 

Powtarzam to ciągle i zrobię to jeszcze raz – pamiętaj, że aby odnieść zaplanowany cel, należy wspinać się po drabinie sukcesu – TAM WINDY NIE JEŻDŻĄ, nie ma drogi na skróty.

 

pozdrawiam

Magda

 

START UP - POBIERZ ZA DARMO

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WPISY

ZOBACZ CO U MNIE NA INSTAGRAMIE

Instagram did not return a 200.
Instagram did not return any images.

Copyright Magdalena Rorbach © 2018

×
×

Koszyk

# Type at least 1 character to search # Hit enter to search or ESC to close