Ale dlaczego człowiek, człowiekowi to robił?

 

[…] nadzieja istnieje zawsze, do ostatniej chwili. Dlatego właśnie jest nadzieją. Nie możemy jej zobaczyć, ale ona jest dostatecznie blisko naszych twarzy, byśmy poczuli powiew poruszonego powietrza. Jest zawsze tuż obok i niekiedy udaje się nam ją schwytać i przytrzymać na tyle długo, by wygnała z nas piekło.
Jonathan Carroll

 

Dzisiejszy poranek rozpoczął się od rozmowy o rodzinie, doszło do tematu mojego pradziadka, który umarł w Auschwitz. Maja zaczęła zadawać wiele pytań, trudnych pytań, pokazałam jej skrawek filmu o obozie koncentracyjnym na YT. Było to dla niej przeżycie, ale również dla mnie, bo już dawno tematu Auschwitz nie poruszałam. Rozmawiałyśmy o tym, jak ludzie byli obdzierani z godności, jak spali na pryczach, jak pracowali ciężko, często bez jedzenia, jak wchodzili do komory gazowej…

Jest to ogromnie trudny temat, bo jak odpowiedzieć dziecku na takie pytanie: “Ale dlaczego człowiek, człowiekowi to robił?”

Czasami sama się zastanawiam DLACZEGO?

Dlaczego -My ludzie mając takie cudowności świata, tak bardzo krzywdzimy siebie nawzajem, niszczymy przyrodę, która daje nam tlen, czystą wodę -bez której, nie będziemy żyć!

Czy naprawdę jesteśmy, aż tak egoistyczni, aby nie myśleć przyszłościowo? Czy naprawdę mówienie, nie interesuje mnie to, co w przyszłości, bo już mnie na tym świecie nie będzie jest w porządku?

 

Mamy takie możliwości, piękny świat stoi otworem, a czujemy zazdrość, bo ktoś otworzył sobie maluśki sklepik w małej miejscowości, jak My, czujemy nienawiść do innego człowieka, który ma inny kolor skóry, czujemy pogardę dla osoby bezdomnej….Boli mnie to i coraz bardziej widzę, że Ci najmniej widoczni są najbardziej wartościowi.

 

Wiem jednak, że to nasz sposób myślenia może wszystko zmienić. Nasze nastawienie jest kluczem do sukcesu. Nie jesteśmy w stanie wpłynąć na wszystko naraz, ale zmiany biorą się od POJEDYNCZEGO KROKU. Od tego jak podchodzisz do drugiego człowieka, przyrody, zwierząt.

 

Jesteś jedyną osobą na tym świecie, która powinna dawać sobie prawo do oceniania siebie samej, nikt inny nie powinien tego robić.

Ci, którzy najwięcej mówią o innych, są w środku bardzo samotni, bo nie daje im szczęścia mówienie o nich samych.  To pustka, którą zapełniają opowieściami o cudzym życiu, czasem ubarwiając je w sposób przykry.

Pamiętaj, że liczy się tylko to, w jaki sposób Ty siebie budujesz każdego dnia i jak żyjesz. Jesteś przykładem dla młodego społeczeństwa, dla swojego dziecka.

Bycie rodzicem to nie tylko obowiązki, śmiech, wariacje, ale też tematy trudne, o których warto porozmawiać z dzieckiem. Powinniśmy uczyć dzieci prawdziwego życia, pokazania prawdy i radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Pomijając niektóre tematy, nie będą one mogły zrozumieć różnych rzeczy i będą błądzić w codzienności życia. Dając im wiedzę, będą świadomi i sami będą mogli dokonać mądrych wyborów. Rozmawiaj z dzieckiem na każdy temat…

A co do tematu mojego poranka i rozmowy o Auschwitz….powiem tak, jeżeli jesteś teraz w ciepłym pomieszczeniu, pijesz gorącą kawę i masz możliwość spokojnie pracować to naprawdę masz szczęście.. Doceń swoje życie ❤️

 

Serdeczności

Magda

100% NATURA - idealny prezent na Święta!

 

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WPISY

ZOBACZ CO U MNIE NA INSTAGRAMIE

Instagram has returned invalid data.
Instagram has returned invalid data.
×
×

Koszyk

# Type at least 1 character to search # Hit enter to search or ESC to close