20 pomysłów na promocję pet biznesu

 

Wiele firm, choć ma wspaniałe jakościowo produkty nie wie, jak dotrzeć z nimi do swojego klienta. Nie każda startująca firma posiada również pulę finansową na reklamy, czy wielkie bilbordy. Jak zatem dać się poznać?  Gdzie promować swoją firmę, aby ludzie o niej usłyszeli? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule. Zapraszam.

 

“Prowadzenie biznesu bez reklamy jest jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku. Nikt, poza nami nie wie, co robimy”. Stuart Henderson

 

Aby zaistnieć, musisz zacząć się pokazywać. To jest pierwsza i najważniejsza zasada biznesu- nawiązywanie kontaktów poprzez targi, konferencje, szkolenia, kursy, zbiórki miejskie na rzecz Stowarzyszeń, Schronisk, warsztaty itd. Pamiętaj, że nie chodzi tu tylko, abyś poprzez takie wydarzenia sprzedał swój produkt, ale skup uwagę na pozostałych osobach, które biorą udział w konkretnym wydarzeniu. Są to często przedstawiciele portali, gazet, telewizji, wielkich firm branżowych. Podejdź, porozmawiaj, daj wizytówkę, umów się na spotkanie.

 

 

A w jaki sposób możesz dać się poznać? Poniżej przedstawiam 20 pomysłów na promocję pet firmy.

 

 1. Znajdź 5 blogerów, o dużym zasięgu, którzy działają, tak jak Ty w branży zwierzęcej i kierują swoje usługi do tej samej grupy docelowej- nawiąż z nimi współpracę ( forma wywiadu, wpisu gościnnego)

 

2. Wybierz się do Empiku i wypisz wszystkie gazety branżowe. Zastanów się z którymi chciałbyś nawiązać współpracę- napisz do nich.

 

3.  Odezwij się do osób/klientów z którymi dobrze Ci się współpracowało- poproś ich o referencje, które umieścisz na swojej stronie WWW- to wzbudzi zaufanie klienta.

 

4.  Znajdź kilka osób z Twojej branży na rynkach zagranicznych i zastanów się co oni takiego robią, czego Ty nie robisz. Niech będą inspiracją do działania.

 

5. Zastanów się z jakich form promocji nigdy nie korzystałeś- może ulotki, google awords, reklama w menagerze reklam  Facebooka i skorzystaj z tego.

 

6. Uaktualnij swoje profile społecznościowe i stronę WWW- dodaj nowe zdjęcia, klienci lubią, gdy się coś dzieje.

 

7. Sprawdź, czy w okolicy są jakieś darmowe wydarzenia, spotkania branżowe  na które możesz się wybrać.

 

8. Skorzystaj z udziału w spotkaniach Wielkiej Wymiany Kontaktów organizowanej w całej Polsce,  na której łapiesz znajomości i wymieniasz się wizytówkami.

 

9. Pomyśl z kim chciałbyś wejść we współpracę i zadzwoń do tej firmy, napisz meila, przedstaw się jako człowiek, a nie tylko biznesmen.

 

10. Stwórz dla stałych klientów rabaty, gratisy, niech poczują się wyróżnieni i docenieni przez Ciebie.

 

11. Nawiąż współpracę z osobami (nie z branży zwierzęcej) np. jeżeli jesteś groomerem, a w pobliżu jest fryzjer, kosmetyczka-   stwórzcie wspólny rabat/ofertę- Klientka idzie na maseczkę, a jej pupil ma spa u groomera -takie 2 w 1 ;).

 

 

12. Poszukaj autorów książek branżowych i spytaj, czy byłaby możliwość zamieszczenia reklamy w kolejnej, nowej książce lub nowym wydaniu- dotrzesz do bardzo dużej ilości odbiorców.

 

13. Wypisz święta,  interesujące dni z branży zwierzęcej np. Międzynarodowy Dzień Psa i daj klientom w tym dniu duży rabat. Pamiętaj, aby już dużo wcześniej informować o tym, że w dniu…. .. Będzie super promocja na zakupy w twoim sklepie.

 

14. Poproś znajomych, przyjaciół, aby dodali ( swoich znajomych) do Twojego fanpage na Facebooku. Dziesięciu nie będzie zainteresowanych, a 2 stwierdzi, że to jest to, czego szukali- i jeszcze polecą Cię innym. Nie bój się prosić o pomoc.

 

15. Wypisz 10 tytułów artykułów, które będą przydatne i wartościowe dla Twojego klienta i zaprezentuj je serwisom branżowym, w których mógłbyś 1-2 razy w miesiącu publikować posty gościnne. Pokażesz się od strony specjalisty ( np. behawiorysta) i wypromujesz jednocześnie swój biznes.

 

16. Bądź sponsorem, patronem medialnym sportów zwierzęcych, konferencji, targów, wystaw. Twoja reklama będzie w każdej broszurze, a także na banerach, czy roll upach- w ten sposób dotrzesz do nowych odbiorców.

 

17. Twórz regularne posty na Facebooka i Instagrama- zaproś klientów do wysyłania zdjęć w obrożach, czy szelkach, które uszyłeś, dzięki temu pokażesz swój produkt, a jednocześnie zachęcisz czytelników do komentowania. Spytaj ich również, jaki nowy wzór chcieliby na szelkach, czy obroży itp. (ps. ja się zakochałam w wielorybkach na błękitnej smyczy i obroży- mój srebrny malamut wygląda w nich pięknie i często ludzie nas zaczepiają i pytają o smycz, a ja polecam tą firmę z czystym sumieniem)

 

18. Poszukaj grup w social mediach, które tworzą twoją grupę docelową i dołącz do nich.  Często na takich grupach ludzie szukają konkretnych produktów lub są dni ( tak jak u mnie na grupie Z  MALAMUTEM PRZEZ POLSKĘ, gdzie w środy można reklamować swój produkt/ usługę/ Organizację itp.)

 

19. Sprawdź, co dzieje się na Instagramie pod hashtagami z Twojej branży  np. #pies, #artykulydlazwierzat–obserwuj osoby,  które najczęściej używają takich hashtagów, nawiąż rozmowę.

 

20. Pomyśl, czy jest w Twoim mieście  jakieś miejsce kulturowe, gdzie są różne wydarzenia, koncerty, czy spotkania autorskie. Nawiąż współpracę. Spytaj o zawieszenie plakatu, banneru, czy postawienie roll upu- zrób coś, czego do tej pory nie robiłeś- w ten sposób dotrzesz do nowych klientów.

 

Pamiętaj, że pomysły podsunięte powyżej są dla wszystkich zawodów branży zwierzęcej,  dopasuj najlepsze do siebie i działaj. Nie czekaj. Biznes to przede wszystkim relacje z drugim człowiekiem. Nie bój się opowiadać swojej historii. Powodzenia.

 

Magda

 

 

 

 

NETWORKING W BRANŻY ZOOLOGICZNEJ

 

DOŁĄCZ DO GRUPY NA FB

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WPISY

ZOBACZ CO U MNIE NA INSTAGRAMIE

 • Przedstawiam serdecznie pierwszą osobę, która udzieli wywiadu do mojej książki – Pani Elżbieta Wydra Z HODOWLI ALASKAN MALAMUTE Z KLANU WYDRY. Pierwszy malamut w domu Pani Elżbiety pojawił się w 1996 roku – od tamtej chwili jest zakochana w tej niezwykłej, pięknej rasie. Malamuty z tej wspaniałej hodowli startują w wyścigach psich zaprzęgów, kilkakrotnie zdobyły tytuł Mistrza Polski i Wice Mistrza Polski, startowały w Mistrzostwach Świata, w Pucharze Europy i dwukrotnie w najtrudniejszych 3-dniowych wyścigach BORDER RUSH. Więcej dowiecie się z książki :) Dziękuje z całego serca Pani Elżbiecie, że zgodziła się na wywiad <3 www.alaskanmalamut.pl
foto: Hodowla Alaskan Malamute z Klanu Wydry
#książka #czytanie #pasja #czytam #wywiad #klanwydra #hodowlapsow #producentkarmy #zabawkidlapsow #behawiorysta #weterynarz #petsitter #psiopiekun #strategiamarki #rozwinfirme #rozwojfirmy #artykułydlazwierząt
 • Już 29.03.2019 PREMIERA mojej najnowszej książki "Strategia Pet Biznesu - rozwiń firmę z branży zoologicznej" 😍 konkretna wiedza na temat rozwoju firmy, tworzenie biznesplanu, strategii oraz wspaniałe wywiady z osobami, które prężnie rozwijają swoje biznesy w branży zoologicznej ❤️ czuję wielką radość, mam nadzieję, że książka pomoże Wam usystematyzować działania w firmie i dmuchnie w Wasze skrzydła biznesu😉
#książka #strategiamarki #rozwinfirme #rozwojfirmy #pies #lekarzweterynarii #zoobiznes #zoofirma #psifryzjer #behawiorysta #wywiad #kobietapelnapasji #spełniajmarzenia #zyjtakjakchcesz #hoteldlapsów #instadog #insta #smile #dogofinstagram #dogstagram #dogomaniax #biznes #firma #marketing #strategia
 • Szkolenia SKUTECZNA STRATEGIA PET BIZNESU -KRAKÓW I KATOWICE OSTATNIE MIEJSCA!!!!!!! 🚀🚀🚀 ➡️Kończymy edycję tych szkoleń, tylko teraz niepowtarzalna szansa przybyć na szkolenie, zdobyć wiedzę, poznać ciekawych ludzi, nabyć kontakty w branży i rozwijać z sukcesem swoją firmę😍.
W programie:
–budowanie marki- na co zwrócić uwagę ?
– Jak wyróżnić się na tle konkurencji?
-jak określić grupę docelową?
-Czym charakteryzuje się dobra identyfikacja firmy?
-Gdzie promować swój pet biznes?
-Jak skutecznie dotrzeć do klientów?
-O czym i w jaki sposób pisać na blogu, aby skutecznie popularyzować swoją firmę?
-dobór odpowiednich kanałów w Internecie- co zamieszczać, jak i o której godzinie, aby uzyskać największy zasięg 👉Specjalnie na szkoleniach wystąpi gość specjalny- znakomita Trenerka i Coach w jednym Krystyna Kornas – Członek ICF®, Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w pracy w międzynarodowym środowisku, Certyfikowany Project Manager IPMA®, Projektantka Kariery, Twórczyni Pracowni Osobistego Przywództwa. Na szkoleniu omawiane będzie myślenie projektowe, na podstawie, którego jednym z kluczowych elementów jest poprawne formułowanie celów w życiu i biznesie.

Nie może Cię zabraknąć! KUP JUŻ DZIŚ!
www.magdalenarorbach.pl/sklep
#szkolenie #pet #animals #dzialalnosc #firma #behawiorysta #petsitter #lekarzweterynarii #zoobiznes #legowiska #karmadlazwierzat #hodowlapsow #producentkarmy #groomer #zootechnik #katowice #sklepzoologiczny #zabrze #krakow #slask #chorzow #dabrowagornicza #zaglebie #insta #dlazwierząt #kurs #rozwojfirmy #pies #kot
 • Dzień dobry,
Serdecznie zapraszamy na szkolenie, które pomoże rozwinąć Ci skrzydła biznesu🦅. Dowiesz się jakie znaczenie ma planowanie w biznesie, jak pozyskiwać klientów lub gdzie promować swoją firmę. ➡️W ofercie szkolenia:
–budowanie marki- na co zwrócić uwagę ?
– Jak wyróżnić się na tle konkurencji?
-jak określić grupę docelową?
-Czym charakteryzuje się dobra identyfikacja firmy?
-Gdzie promować swój pet biznes?
-Jak skutecznie dotrzeć do klientów?
-O czym i w jaki sposób pisać na blogu, aby skutecznie popularyzować swoją firmę?
-dobór odpowiednich kanałów w Internecie- co zamieszczać, jak i o której godzinie, aby uzyskać największy zasięg ➡️Specjalnie na wystąpi gość specjalny- znakomita Trenerka i Coach w jednym Krystyna Kornas – Członek ICF®, Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w pracy w międzynarodowym środowisku, Certyfikowany Project Manager IPMA®, Projektantka Kariery, Twórczyni Pracowni Osobistego Przywództwa. Na szkoleniu omawiane będzie myślenie projektowe, na podstawie, którego jednym z kluczowych elementów jest poprawne formułowanie celów w życiu i biznesie. ➡️ZOSTAŁY OSTATNIE MIEJSCA!

Jeżeli chcesz, aby rok 2019 był przełomowy w Twojej firmie pod względem rozwoju i sukcesów -to szkolenie jest właśnie dla Ciebie!😍💪
Zapraszamy!

Szkolenie odbędzie się:
16.03.2019
godz 9.00-13.00

KUP JUŻ DZIŚ:

www.magdalenarorbach.pl/sklep
#koty #drapaki #karmadlakota #behawioryzmkotow #kocie #kociesprawy #pies #pieseł #groomer #zootechnik #zoobranza #terrarystyka #zoofirma #trenerpsow #hodowlapsow #producentkarmy #katowice #sklepzoologiczny #zabrze #gliwice #sosnowiec #dabrowagornicza #chorzow #tarnowskiegory #petsitter #lekarzweterynarii #artykułydlazwierząt #legowiska #strategia
 • NETWORKING W BRANŻY ZOOLOGICZNEJ -WARSZAWA 09.03.2019...w każdym cyklu będziemy prezentować po 25 firm, którą wezmą udział w wydarzeniu.
ROZPOCZYNAMY PREZENTACJĘ FIRM -część I

#petbiznes #lincolnultrapremium #ethoplanet #piesmojamiloscia #canidiet #businesspetacademy #codarius #krystynakornas #fundacjapociechom #rn300 #psihotelmorris #portica #dwconcept #fhuegzotica #acdrutkowscy #themisscat #zwierzolubna #pupilu #solivan #piesmalowany #joannamigiem #dogorykotami #ipmedio #petexpo #skylos #biznes #zoobranza #sklepzoologiczny #firma 
ps. Jeżeli ktoś, kto zakupił wejściówkę na osobę prywatną chciałby podzielić się wiedzą, jaką firmę reprezentuje, poproszę o informacje na priv. 
Zapraszamy serdecznie, miejsc coraz mniej.
https://magdalenarorbach.pl/business-pet-academy/
 • Kochani odsłaniam powoli karty mojej nowej książki :) 📘Znajdziecie tam wiedzę z zakresu pisania biznesplanu, tworzenia strategii, planowania 12 tygodniowego, promowania firmy, docierania do klientów.... ale przede wszystkim poznacie osoby, które prowadzą swoje biznesy z sukcesem w branży zoologicznej i podzielą się tą wiedzą z Wami ;) będą ciekawostki, refleksje, sugestie, rozmowy na temat tego co się sprawdziło w budowaniu dochodowego biznesu. Od jutra będą przedstawiane osoby, które w książce opowiedzą Wam własną historię budowania firmy.
#książki #książkowo #zoofirma #budowaniemarki #strategia #branzapet #sklepzoologiczny #akcesoriadlazwierzat #hoteldlapsów #psifryzjer #zoobranza #terrarystyka #biznes #behawiorysta #catsitter #petsitter #psiopiekun #strategiamarki
 • Kochani odsłaniam powoli karty mojej nowej książki :) 📘Znajdziecie tam wiedzę z zakresu pisania biznesplanu, tworzenia strategii, planowania 12 tygodniowego, promowania firmy, docierania do klientów.... ale przede wszystkim poznacie osoby, które prowadzą swoje biznesy z sukcesem w branży zoologicznej i podzielą się tą wiedzą z Wami ;) będą ciekawostki, refleksje, sugestie, rozmowy na temat tego co się sprawdziło w budowaniu dochodowego biznesu 😍

#książka #czytanie #pasja #czytam #kultura #strategiamarki #rozwinfirme #rozwojfirmy #pies #lekarzweterynarii #zoobiznes #legowiska #lekarzweterynarii #zoobiznes #zoobranza #terrarystyka #hoteldlapsów #psifryzjer #groomer #biznes #insta #smile #dogofinstagram
 • Ostatni chwile nie należą w moim życiu do najłatwiejszych. Wiele się dzieje. Nauczyłam się kilku ważnych rzeczy... Wiem na kogo mogę w życiu liczyć... Wiem, że nic nie powinnam.. Nic nie muszę.. Moje życie, moje wybory! 
I trzecia nauka.. Cieszę się z każdej chwili.. Obserwując dzisiaj Haru zobaczyłam, jak niewiele trzeba, aby cieszyć się życiem... Trochę śniegu, słońca, cisza, śpiew ptaków.

Nie zapomnijcie o tym, aby uśmiechnąć się, wziąć głęboki oddech i spojrzeć na życie z innej perspektywy... Bo tylko my sami decydujemy o sobie..❤️ Spokojnej nocy!
#zycie #insta #pewnoscsiebie #wiara #mojewybory #cieszsiezyciem #carpediem #happy
 • Szkolenia SKUTECZNA STRATEGIA PET BIZNESU -KRAKÓW I KATOWICE OSTATNIE MIEJSCA!!!!!!! 🚀🚀🚀 ➡️Kończymy edycję tych szkoleń, tylko teraz niepowtarzalna szansa przybyć na szkolenie, zdobyć wiedzę, poznać ciekawych ludzi, nabyć kontakty w branży i rozwijać z sukcesem swoją firmę😍.
W programie:
–budowanie marki- na co zwrócić uwagę ?
– Jak wyróżnić się na tle konkurencji?
-jak określić grupę docelową?
-Czym charakteryzuje się dobra identyfikacja firmy?
-Gdzie promować swój pet biznes?
-Jak skutecznie dotrzeć do klientów?
-O czym i w jaki sposób pisać na blogu, aby skutecznie popularyzować swoją firmę?
-dobór odpowiednich kanałów w Internecie- co zamieszczać, jak i o której godzinie, aby uzyskać największy zasięg 👉Specjalnie na szkoleniach wystąpi gość specjalny- znakomita Trenerka i Coach w jednym Krystyna Kornas – Członek ICF®, Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w pracy w międzynarodowym środowisku, Certyfikowany Project Manager IPMA®, Projektantka Kariery, Twórczyni Pracowni Osobistego Przywództwa. Na szkoleniu omawiane będzie myślenie projektowe, na podstawie, którego jednym z kluczowych elementów jest poprawne formułowanie celów w życiu i biznesie.

Nie może Cię zabraknąć! KUP JUŻ DZIŚ!
www.magdalenarorbach.pl/sklep
#psy #pies #artykułydlazwierząt #legowiska #lekarzweterynarii #zoobiznes #zoofirma #psifryzjer #groomer #biznes #insta #smile #dogofinstagram #rozwinfirme #katowice #sklepzoologiczny #akcesoriadlazwierzat #hoteldlapsów #zabrze #chorzow #tarnowskiegory #transportzwierzat #dabrowagornicza #slask #zaglebie #szkolenie #kurs
 • Dzień dobry,
Serdecznie zapraszamy na szkolenie, które pomoże rozwinąć Ci skrzydła biznesu🦅. Dowiesz się jakie znaczenie ma planowanie w biznesie, jak pozyskiwać klientów lub gdzie promować swoją firmę. ➡️W ofercie szkolenia:
–budowanie marki- na co zwrócić uwagę ?
– Jak wyróżnić się na tle konkurencji?
-jak określić grupę docelową?
-Czym charakteryzuje się dobra identyfikacja firmy?
-Gdzie promować swój pet biznes?
-Jak skutecznie dotrzeć do klientów?
-O czym i w jaki sposób pisać na blogu, aby skutecznie popularyzować swoją firmę?
-dobór odpowiednich kanałów w Internecie- co zamieszczać, jak i o której godzinie, aby uzyskać największy zasięg ➡️Specjalnie na wystąpi gość specjalny- znakomita Trenerka i Coach w jednym Krystyna Kornas – Członek ICF®, Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w pracy w międzynarodowym środowisku, Certyfikowany Project Manager IPMA®, Projektantka Kariery, Twórczyni Pracowni Osobistego Przywództwa. Na szkoleniu omawiane będzie myślenie projektowe, na podstawie, którego jednym z kluczowych elementów jest poprawne formułowanie celów w życiu i biznesie. ➡️ZOSTAŁY OSTATNIE MIEJSCA!

Jeżeli chcesz, aby rok 2019 był przełomowy w Twojej firmie pod względem rozwoju i sukcesów -to szkolenie jest właśnie dla Ciebie!😍💪
Zapraszamy!

Szkolenie odbędzie się:
16.03.2019
godz 9.00-13.00

KUP JUŻ DZIŚ:
www.magdalenarorbach.pl/sklep

#koty #drapaki #karmadlakota #behawioryzmkotow #kocie #pies #pieseł #trenerpsow #behawiorysta #weterynarz #petsitter #artykułydlazwierząt #legowiska #hodowlapsow #producentkarmy #sklepzoologiczny #katowice #zabrze #gliwice #chorzow #dabrowagornicza #sosnowiec #myslowice #dlazwierząt
 • Kochani ostatnie miejsca na Networking - wielką wymianę kontaktów w branży zoologicznej w Katowicach 26.01.2019! 
Kto z nami chce spędzić wspaniale czas? To idealne miejsce, aby nawiązać współprace biznesowe i poznać ciekawych ludzi z branży - Serdecznie zapraszamy! www.magdalenarorbach.pl/sklep
#networking #biznes #wspolpraca #wizerunek #wymianakontaktow #wymianawizytowek #zoobranza #terrarystyka #zoofirma #budowaniemarki #branzapet #branzazwierzeca #branzazoologiczna #sklepzoologiczny #akcesoriadlazwierzat #hoteldlapsów #psifryzjer #weterynaria #love #doglife #dogstagram #polskipies #dogofinstagram #smile #katowice #slask
 • Networking w Katowicach już w ten weekend :) bardzo się cieszę na nasze spotkanie. Pamiętajcie o wizytówkach ;) Poniżej przedstawiam szczegóły spotkania. A Ci którzy mają jeszcze ochotę do nas dołączyć zapraszamy -zostały ostatnie miejsca :) www.magdalenarorbach.pl/sklep
#networking #biznes #wspolpraca #zwierzęta #dzialalnosc #firma #behawiorysta #weterynarz #petsitter #katowice #sklepzoologiczny #akcesoriadlazwierzat #slask #dabrowagornicza #sosnowiec #gliwice #zabrze #chorzow #tarnowskiegory #transportzwierzat #wymianakontaktow #sklep #sklepterrarystyczny #gabinetweterynaryjny #konferencja #zoobranza #fizjoterapiazwierzat #zarzadzanieczasem

Copyright Magdalena Rorbach © 2018

×
×

Koszyk

# Type at least 1 character to search # Hit enter to search or ESC to close