12 tygodniowe planowanie + planner roczny do pobrania

 

Jak każdego roku zaczynamy plany na kolejne 12 miesięcy. Według najnowszych badań nie jest to jednak dobra i efektywna metoda planowania. Najlepszą metodą planowania w życiu i biznesie jest działanie według 12-tygodniowego roku. Co to za metoda i dlaczego jest taka istotna ? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

 

Planowanie działań na cały rok powoduje, że stajemy się rozleniwieni. Uważamy, że mamy jeszcze dużo czasu, przekładamy działania z dnia na dzień, myśląc, że robiąc coś za dwa miesiące, uda nam się uzyskać wymarzone efekty do końca roku. Nic bardziej mylnego!

Planowanie roczne sprawia, że nie czujemy nad sobą presji działania, nie jest to dla nas pilne, nie zdajemy sobie sprawy z tego, że liczy się każdy tydzień, dzień i każda minuta.

Kolejnym słabym punktem naszego myślenia w zasięgu roku jest fakt, że wydaje nam się, że w późniejszej części roku osiągane przez nas wyniki poprawią się. To trochę tak jakbyśmy czekali na cud.

Wiedz jedno, jeżeli nie zwiększysz efektywności w konkretnym tygodniu, to tym bardziej nie zrobisz tego w skali roku.

Działanie według dwunastu tygodni sprawia, że  jesteśmy czujni i zdyscyplinowani. Przy tej metodzie nie mamy luksusu odkładania na potem.

 

Metoda ta została zapoczątkowana przez Olimpijczyków w 70- latach XX wieku, nazywana jest 12-tygodniową periodyzacją. Polega ona trzech elementach: SKUPIENIU- KONCENTRACJI ORAZ PRZECIĄŻENIU OKREŚLONEJ UMIEJĘTNOŚCI.

I choć początek tej metody wywodzi się ze sportu, bardzo szybko znalazła ona odzwierciedlenie w biznesie. Chodzi o zaplanowanie konkretnego celu, wyznaczeniu planu działania i daty końcowej za trzy miesiące ( musi tu być podana konkretna data). Skupiamy maksymalnie  uwagę na jednym, najważniejszym celu i koncentrujemy się na działaniu, w taki sposób, aby osiągnąć efekt po 12 tygodniach. Największą mobilizację posiadamy wtedy, kiedy mamy podaną datę końcową naszego działania. Oczywiście Twoje nastawienie jest kluczowym czynnikiem decydującym o osiąganym przez Ciebie efekcie.

 

 

Wiesz dlaczego zwlekamy? Bo niestety po części odpowiedzialny jest za to nasz mózg.

Ciało migdałowate w naszym mózgu odpowiada za unikanie niebezpieczeństwa i ryzyka, a przecież każde nowe działanie sprawia, ze czujemy niepewność. Dlatego ciało migdałowate stara się trzymać nas z dala od niepewnych decyzji. Ale nie myśl, że teraz będzie to dla Ciebie idealne wytłumaczenie 🙂

Jest coś takiego jak kora przedczołowa w naszym mózgu, która działa przeciwstawnie do ciała migdałowatego. Neurony w korze są bardzo aktywne w momencie, gdy myślimy nad atrakcyjną przyszłością naszego życia. Tak więc wszystko zaczyna się od naszego procesu w głowie i siły przezwyciężenia własnego strachu.

 

Reasumując:

Wyznaczasz cel – planujesz rozpoczęcie i zakończenie projektu – piszesz krok po kroku działania przez całe 12 tygodni (konkretnie opisując działania tydzień po tygodniu) –osiągasz cel po zakończeniu terminu

Podsumowujesz, co się sprawdziło, a co wymaga poprawy, co warto wdrożyć, a czego jeszcze się nauczyć, aby osiągać lepsze efekty.

Po wzmożonych 12 tygodniach ciężkiej aktywności należy odpocząć. Zrobić reset ok 7 dni, aby organizm miał czas na odpoczynek. Jest to wręcz KONIECZNE, aby z otwartym umysłem móc tworzyć kolejne projekty na kolejne 12 tygodni.

12 tygodniowy rok to najskuteczniejsza metoda planowania przez najlepszych przedsiębiorców na całym świecie. Nie czekaj, działaj! 2019- To będzie Twój Rok!

 

Specjalnie dla Ciebie – PLANNER ROCZNY -POBIERZ ZA DARMO

Pozdrawiam

Magda

 

DOŁĄCZ DO GRUPY NA FB

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WPISY

ZOBACZ CO U MNIE NA INSTAGRAMIE

Instagram did not return a 200.
Instagram did not return any images.

Copyright Magdalena Rorbach © 2018

×
×

Koszyk

# Type at least 1 character to search # Hit enter to search or ESC to close